Chia

před 2 měsíci •

Máme pro vás úplně nové a originální receptury bagetek se semínky chia. Chutnají skvěle a navíc uděláte i něco pro své zdraví . Semínka chia jsou nazývaná super potravinou, protože obsahují snad nejvíce vitamínů, minerálů a živin ze všech potravin. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, antioxidantů, omega 3 kyselin a řady dalších látek, které má naše tělo v zimním období zapotřebí.

Ve všech prodejnách naší sítě pekařství Mr.Baker a Hello! můžete v prosinci a v lednu ochutnat bagety a housky s pomazánkou z populárních chia semínek.

Semínka šalvěje španělské, označovaná jako chia semínka, jsou stále oblíbenější. Obsahují řadu vitamínů i minerálů, vlákniny i Omega 3 mastných kyselin. Významný je zejména podíl železa, draslíku a hořčíku, tedy minerálů nezbytných pro správné fungování naší imunity. Obsahují také až 3x více vápníku než mléko, takže jsou zdravé i pro naše kosti a jejich konzumace je dobrou prevencí osteoporozy. Právem se tedy řadí mezi tzv. superpotraviny.

A právě teď máme pro vás pohodlný a chutný způsob, jak si do jídelníčku tuto zdravou potravinu zařadit. Vyzkoušet můžete hned několik variant obložených baget a housek s lahodnou tvarohovou pomazánkou s chia semínky. K tomu navíc výrazný sýr, čerstvá zelenina nebo lahodná šunka. A co je skvělé – pokud nemáte rádi bílé pečivo, sáhněte po variantě s pohankovou nebo grahamovou moukou!

Pošlete článek přátelům